Guļbūve ir viena no senākajām ēku konstrukcijām, kura, nezaudējot savu īpašo vērtību un nozīmi, saglabājusies līdz pat mūsdienām. Aizvien vairāk pilsētnieku izjūt nepieciešamību dzīvot ekoloģiski tīrā un mājīgā vidē, un būt harmonijā ar dabu, ar sevi. Meistarīgi veidota guļbūve apvienojumā ar modernām tehnoloģijām palīdz šos sapņus realizēt dzīvē.

 

 

 

Mūsu uzņēmums savu darbību uzsāka 2000. gadā, ar rokām cērtot guļbūves gan vietējam, gan ārvalstu tirgum. Cīnoties ar cilvēciskā faktora, kvalitātes, efektivitātes un izmaksu problēmām, arvien biežāk nonācām pie jautājuma: Vai šo sarežģīto stūra savienojumu vispār iespējams izgatavot rūpnieciski? Un precīzi, saglabājot gadsimtiem pārbaudītās formas un īpašības? Kā panākt, lai guļbūves vizuālais koptēls neatšķirtos no roku darba ēkām? Guļbūves ir jāražo no dažādu augstumu baļķiem.

 

Jāražo, cienot tradīcijas un saglabājot stūru savienojumu autentisko izpildījumu. Šādi, toreiz gandrīz utopiski, skanēja izvirzītais mērķis. Un tomēr, 2003. gada izstādē tiek prezentēta pirmā šāda guļbūve un tiek sperti pirmie soļi Norvēģijas tirgū, kur ir ļoti senas tradīcijas, dziļas zināšanas un ļoti augstas nozares prasības. Protams, bija nepieciešams laiks, lai jaunais produkts sevi pierādītu un dzēstu skepsi daudzu klientu, konkurentu un speciālistu aprindās, kuri pamatā atzīst vienīgi roku darbu. 

 

Soli pa solim mūsu produkts turpina iekarot klientu uzticību, viešot pārliecību, ka rūpnieciski ražota guļbūve spēj ne tikai vizuāli līdzināties kvalitatīvam roku darbam, bet arī pārspēt to savienojumu precizitātes ziņā, un ne tikai. Nepārtraukti tiek ieguldīts attīstībā, ražošanas telpas palielinātas līdz 30.000 kv.m., ir izveidotas jaunas, modernākas iekārtas un pilnveidotas esošās. 

Tiek ieviestas inovācijas koksnes kaltēšanas procesā, tiek uzlabota un papildināta specializētā projektēšanas un darbagaldu vadības programmatūra – ar jauniem savienojumiem, frēzējumiem, jauniem baļķu profiliem un biezumiem, svītrkodiem un automatizāciju. Nostiprinot klientu uzticību un interesi par mūsu guļbūvēm arī nākotnē, apsolam šo virzību nepārtraukt.

Ieskats vēsturē

2022

Trakāks par visiem iepriekšējiem. Visas iespējamās grūtības un vēl Krievijas agresija. Vispirms “izgudro” 200 €/m³ izvedmuitu brusām, tad izraisa karu Ukrainā. Rezultāts ir OOO LETTA likvidācija, pēc 19 gadu bezcerīgas cīņas. Gads piedāvā baļķu cenas neprātu, elektrības cenas vairākkārtīgu pieaugumu, ECB %-u kāpumu, inflāciju, kā arī ļoti smagas cīņas ar birokrātiem. Tikai ar milzu mokām nododam abus ES projektus... Apvienojam juridisko un ražotnes adresi: Celtniecības iela 26, Līvāni. Pasūtītāju apritē atgriežas LHM Gruppen, uzrodas jauni norvēģu un zviedru klienti. Laikam jau dēļ sankcijām un dēļ lēto, puslegālo Krievijas guļbūvju nepieejamības. Kopā saražojam 33 guļbūves. Foto: Saražotās detaļas, ar tradicionālo baļķu profilu.

2021

Gads sākas ar jaunu ražošanas vadītāju un vispusīgu sakārtošanu. Pasūtītāju interese atjaunojas un uzņēmuma attīstība turpinās. Aprīlī beidzot sākam katlu mājas būvniecību. Papildus izmaksas 1,7M. ES līdzfinansēts, bet ļoti birokrātisks projekts. Lai izveidotu B2C orientētu guļbūvju brendu Skandināvijā, ražošanai nepieciešama siltumenerģija! Uz iepriekšējo B2B modeli vairs nevar paļauties. Dramatisks un haotisks gads - agresīvas baļķu un energoresursu cenas, papildus kredīti, izejmateriālu un darbinieku krīze. Atzīmējot žāvēšanas pētījumu desmitgadi, daļēja uzvara, pagaidām tikai pār aplievu. Skaidrs, ka ar kodola koksni cīnīsimies nākamgad. Foto: 5.3 MW katlumājas būvniecība Līvānos, Celtniecības ielā 26.

2020

Šķietami mierīga ziema, bez jaunām problēmām. Taču marts ir traģisks. Iekšēja neticība un nodevība, ārējie satricinājumi, Norvēģijas kronas kritums par 30%, un tikai pēc 4 mēnešu COVID-19 dīkstāves B2B partneri pamazām atgriežas. Labāk dzīvot bez peļņas nekā bankrotēt! Īstajā brīdī iesākam sadarbību ar AS Sjoalaft og Restaurering. Arī AS Fundament Gruppen beidzot nokārto būvatļaujas. Pat AS Østlaft Bygg, nespēdami palaist savu ražošanu, pasūta pa kādai mājai. Lai izdzīvotu, pievēršamies līmēto karkasu mājām un, pat dzelzceļa žogu ražošanai. Saražojam tikai 14 guļbūves un 5 līmēto brusu mājas. “Noēdam” gandrīz visu izejmateriālu krājumu. Foto: ‘Chalets’ montāža no līmētām sijām Trysil, Norvēģija.

2019

Mainam logus ceha fasādēm, pērkam katliekārtas un elektrības ģeneratorus. Attīstam sadarbību ar AS Fundament Gruppen, taču pasūtījumu skaits turpina krist. AS Østlaft, kopā ar citiem klientiem, tikai 28 guļbūves. Nav skaidrs kāpēc, līdz AS Østlaft paziņojumam. Tie jau 5 gadus slepeni ceļ savu fabriku, kopējot mūsu produktu. 20 gadu kopdarbība beidzas! Smagi, jo oktobrī beidzas arī 4 gadus ilgušie laboratorijas darbi. Ar fiasko. Galvenais ieguvums ir pieredze no dažādu variantu izspēles: vārīšana (vistuvāk uzvarai) un saldēšana, ķīmiska, elektriska, mehāniska un dabīga iedarbība, cikliski un kombinēti. Pētījumu pēdējā cerība ir brīvdabas “laboratorija”. Foto: Dekoratīvu jumta kopņu izstrāde Līvānu ražotnē.

2018

Aktivitāti izrāda arī klienti no Zviedrijas kalnu kūrortiem. Kopā šogad saražotas 36 guļbūves, tai skaitā pēdējais pasūtījums no AS Laftekompaniet. Viņi vairs nevēlās vājināt savu roku darba ražotni Igaunijā, kurā tik daudz ieguldīts. Projektējam, kalkulējam un energoauditējam, līdz katlumājas iekārtām izdodas piesaistīt ES līdzfinansējumu. Kopējās projekta izmaksas 2,5M. Nodokļu atvieglojumu dēļ pievienojamies Latgales Speciālajai Ekonomiskai Zonai. Ielejam pamatus demo guļbūvei, mūsu projektēšanas birojam. Uzstādam n-tos tilta krānus, nopērkam šķeldotāju un skaidu transportierus, mainam jumta logus, u.c. Vērienīgu ieguldījumu gads. Foto: Guļbūvju komplekss Zviedrijā, slēpošanas centrā Idrejfjäll.

2017

Lai arī kopā piegādājam 32 guļbūves, ziemas mēnešos atkal nākas “žonglēt un izdzīvot". Izmēģinam sadarbību ar AS LHM Gruppen, taču uzņēmums izrādās pārāk agresīvs. Veicam vērienīgus ieguldījumus jumta remontā, membrānā un tās ieklāšanas darbos. Aprīlī tiek dzēstas pēdējās kredītsaistības, nonākot izvēles priekšā: Kādu ceļu tālāk iet? Attīstība ir neizbēgama, un jūnijā sākam projektēt 5MW katlu māju, jo plānojam palielināt B2B ražošanas apjomus. Lai izdevīgāk, pirms Ziemassvētkiem avansējam galvenās (dāņu, vācu un ASV) katliekārtas. Krievijas izejmateriālu bāzē un žāvēšanas “laboratorijā” vēl aizvien bez rezultātiem. Foto: Guļbūvju ciemata montētāji atpūšas - Hovden, Norvēģija.

2016

Maijā, intensīva maksājumu grafika apstākļos, finišējam Līvānu īpašuma kredītu. Ieņēmumus no ražošanas pārsvarā novirzam jumta remontam №2, potenciālo peļņu akumulējam izejmateriālu krājumā. Īpaša uzmanība šogad tiek veltīta Krievijas meitas uzņēmumam OOO LETTA, pabeidzam gatera, mizotāja un krānsijas uzstādīšanu. Mērķis ir beidzot iedzīvināt priedes baļķu piegādes, bet diemžēl, mērķis kārtējo reizi netiek sasniegts. Diemžēl, bet Krievijā visi centieni vienmēr iestrēgst. Kā purvā. Vispār diezgan garlaicīgs gads, ja neskaita hiperaktīvos, cerību spārnotos žāvēšanas testus, un 40 guļbūvju piegādi Norvēģijas tirgus līderiem. Foto: Krievijas muita vienmēr meklē un “atrod” kam piesieties. Bezcerīga sistēma.

2015

Reorganizācijas ietvaros pievienojam guļbūvju projektēšanas kompāniju SIA Artlogs. Beidzot, pakāpeniski pārtraucot norēķinus Norvēģijas kronās, pārejam uz Eiro. Beidzot sasniedzam CNC automātismu, pilnībā novēršot cilvēciskās kļūdas. Saražojam 43 guļbūves. Visādi atbalstītais AS Østlaft vēlas veidot kopuzņēmumu AS Laftebygg Norge, bet tik vienpusējs un neizdevīgs piedāvājums mums neder. 4 gadus ilgušie eksperimenti kokmateriālu kaltēs neattaisno cerības. Skaidrs, ka nepieciešama koksnes priekšapstrāde un risinājums ir jāturpina meklēt. Turpinājums ir praktiskie darbi mūsdienīgā virtuvē, tas ir teorētiski kā laboratorijā. Foto: Katras guļbūves karkasa kontrolmontāža Līvānu ražotnē.

2014

Joprojām esam spiesti eksportēt Norvēģijas kronās, kaut Latvija pievienojas mazāk svārstīgai videi - eirozonai. Notikums labvēlīgi atsaucas uz aktivitāti un pasūtījumu apjoms sasniedz 45 guļbūves. AS Østlaft vēlas atjaunot ekskluzīvo statusu, taču bārstot tukšus solījumus nekas nesanāk. Plānojam jumta remontu, pērkam membrānu un vati, intensīvi dzēšam kredītus un bijušo dalībnieku aizdevumus. Paralēli attīstam guļbūves ar vērtīgiem frēzējumiem, sākam CNC iekārtas automatizāciju. Testējam žāvēšanas cikliskumu, saudzīgumu, pašregulāciju, mitruma kondensāciju, u.c. Pievienojamies Līvānu pilsētai ar adresi: Celtniecības iela 26. Foto: Kārtējais mūsu guļbūves eksponāts izstādē Exporama, Norvēģija.

2013

Turpinam iekārtoties Līvānu ražotnē. Ļoti daudz tēmu un darāmā. Hiperaktīvi žāvēšanas testi, gatera izbūve Krievijā, jumta katastrofas palieku novākšana, u.c. Jumts tagad ir sacaurumots vēl vairāk un ūdens bojā visu iespējamo. Risinājums ir membrānas kausēšana, bet visam vajag naudu un laiku. Intensīvi atmaksājam iepriekšējos kredītus, taču nepieciešami arī jauni. Drāma visos virzienos, proti, jāsaņemās un jārosās vēl aktīvāk. Kas attiecas uz produktu, viss ir kārtībā! Izstādes laikā izdodas ieinteresēt jaunu pircēju, tirgus flagmani AS Laftekompaniet. Un, kopā ar citiem B2B pasūtītājiem, atkārtojam iepriekšējā gada sniegumu - 36 guļbūves. Foto: Mūsu logotipa pamatā ir sekojošs jumta atbalsta elements.

2012

Notikumiem pieblīvēts gada sākums. 20. februārī Mālpils īpašumu nododam BV Lugarde, un līdz jūlijam pilnībā jāatbrīvo ēkas. 24. februārī milzīgo sniega slodzi neiztur par 80% pārbūvētais Līvānu ražotnes jumts. Acumirklī zaudējumi 450000 Euro, jo būvinženieris rupji kļūdījies atsaišu aprēķinos. 14. martā laužam līgumu ar ilggadējo, ekskluzīvo dīleri Norvēģijā AS Østlaft (kopš 2005. gada), dēļ regulāriem apjoma pārkāpumiem. Maijā uz vissezonas izstāžu ciematu Zviedrijā nosūtam demo guļbūvi, mūsu pārstāvim AB Siberian Conifers. Lielisku sniegumu joprojām demonstrē AS Hovinlaft. Kopā ar citiem B2B pircējiem, eksportējam 36 guļbūves. Foto: Guļbūves paraugmāja izstāžu ciematā Norsborg, Zviedrija.

2011

Destruktīva spiediena gaisotnē piedāvājam uzņēmuma daļas AS Østlaft un, pat krieviem, taču viss bezcerīgi. Dibinātāju tēmu atrisinam, kad Mālpils ražotni nopērk mājiņu ražotājs BV Lugarde no Holandes. Nauda pietiek daļu atpirkšanai, bet brīvības cena ir kolosāla. Upurējam n-tās iekārtas, ieguldīto darbu, un ražošana jāpārceļ uz Līvāniem. Stiprinot entuziasmu un lojalitāti, galvenajiem kadriem piešķiram daļas. Biznesā iesaistam jaunu norvēģu partneri AS Hovinlaft, un kopā saražojam 40 guļbūves. Uzņēmuma vadītājs iesaistās desmitgades cīņā. Cerot radikāli uzlabot baļķu žāvēšanas kvalitāti, viņš sāk ar rezonanses viļņu tehnoloģijas testiem. Foto: Koksnes kaltēšanas eksperimentu iniciators Valērijs Jurdanovs no Krievijas.

2010

Atjaunojas ekonomiskā aktivitāte un ražošanas apjomi aug, taču briest arī dibinātāju nemieri. Vēlme ir pārdot kapitāldaļas, jāmeklē risinājums. Diemžēl kredītu slogs pārsniedz 1M un banka apķīlājusi visu, ko vien spēj: ēkas, zemi, iekārtas, mantas un pat kapitāldaļas. Skaidrs, ka jātiek no šīs dibinātāju grupas (9 personas) vaļā, un jezga rimsies. Tikmēr turpinam tīrīt Līvānu cehu un būvējam jumtu virs esošā, pabeidzam nojumes izveidi Mālpilī, komplektējam 3. paaudzes CNC iekārtu. Sarunājam baļķu piegādes no VAS “Latvijas Valsts Meži”, lielākā uzņēmuma valstī. Izdodas ieviest īpašu sortimentu “būvbaļķis”, ar tievgali no 32 cm, un augstākām kvalitātes prasībām. Foto: CNC frēzēšanas iekārtas izveide Līvānos.

2009

Pastiprinot grūtības, kulminē Norvēģijas kronas kritums. Mīnus 26%, salīdzinot ar 2007. gada vērtību. Diemžēl, bet noslēgtie līgumi mums jāpilda par fiksēto cenu. Ikgadējā māju izstāde pavasarī ir pustukša, mūsu oficiālais pārstāvis tajā ir teju vienīgais. Nozares līderis, jo 2/3 amatniecības uzņēmumu jau nopļāvusi krīze. Darbinieku skaits sarūk līdz 20, un attiecīgi arī saražoto māju skaits. Krīzi Norvēģijā labi piesedz pasūtījumi no Holandes. Taču beidzot ir laiks atrisināt guļbūves jumta kopturu savienojumu izveidi. Rezultāts ir lielisks, bez brāķiem! CNC frēzē pakšu savienojumus sienās, namdari ar speciāliem šabloniem izveido apaļo baļķu “vaigus”. Foto: Guļbūvju kompleksa montāža - Boekel, Nīderlande.

2008

Pasaules finanšu krīze skar smagi, bet mēs izdzīvojam. Izglābj iepriekš noslēgto pasūtījumu inerce. Par spīti visam, AS Østlaft pat atklāj gada sākumā iesākto guļbūves ofisu. Taču sabrūk ļoti daudzu uzņēmumu cerības, t.sk., AS SibirLaft. Norvēģijas nodokļu inspekcija demonstrē varu, brutāli iekasējot PVN. Respektīvi, klients sadedzina dokumentus un bankrotē, bet izkrāpto PVN tā pieprasa mums. Plosās arī ES fondu apsaimniekotājs VRAA. Nespēdami izspiest kukuli, ierēdņi atriebjās. Tie izgāž zāģētavas projektu un sekmē arī LAD atbalstītā projekta “CNC iekārtas izveide” krahu. Šīs institūcijas pat neizskata juristu sūdzības, vienkārši ignorē... Foto: Mūsu pārstāvniecības komanda. Ofiss guļbūvē - Rudshøgda, Norvēģija.

2007

Izgatavojam 70 guļbūves, visas ar CNC. Mālpilī vairs nav kur apgriezties! Būvējam 1000 m² nojumi, jo Līvānos vēl ļoti daudz kas jāizvāc un jānobriest jumta remontam. AS Østlaft kļūst par guļbūvju nozares līderi, mēs par lielāko karkasu piegādātāju. Kopā ar meitas uzņēmumiem, SIA Artlogs un Krievijas OOO Letta, darbinieku skaits sasniedz 72. Realizācija, pārrēķinot eiro, 3,5M. Pasūtījumi ir arī no Zviedrijas un Nīderlandes, attiecīgi 3 un 4 guļbūves. OOO Letta turpina gādāt lapegli no Sibīrijas. Lapegles guļbūves realizējam kopā ar AS SibirLaft. Novembrī montāžu biznesā veiksmīgi iesaistās 2 centīgākie darbinieki, startējot kā SIA Eko Partner (vēlāk AS LCB). Foto: Lapegles guļbūves montieri izstādē Varemesse, Norvēģija.

2006

Jāpērk! Nākotnes vārdā izcīnam kredītu un šis īpašums, PSRS mājbūves paraugkombināta daļa, ir mūsu. Gadsimta darījums, jo mantojam arī guļbūvju ražošanai noderīgas lietas: krānus, apkures katlu, kalti, kokapstrādes iekārtas. Telpas jāiztīra un jāsāk remontēt jumts, jāmaina logi un jāatjauno iekārtas. Pagaidām nesteidzamies, jo notikumu epicentrs ir Mālpils. Tur, piesaistot ES līdzfinansējumu, sākam būvēt otro, nākamās paaudzes CNC iekārtu. Pasūtījumu skaits aug, šogad 50 guļbūves. Tikmēr, Norvēģijas nodokļu un darba inspekcijas vairo birokrātiskos šķēršļus. Drošāk būtu atdalīt ražošanu (eksportu) no montāžas darbiem. Foto: Direktors Ervins Poga Līvānu plašajā saimniecībā.

2005

Turpinot ēku projektēšanas programmas Archicad guļbūvju pielikuma attīstību, nopērkam SIA Artlogs. Jāturpina detalizēt guļbūvju projektus no dažādu augstumu baļķiem, jāievieš frēzējumi, urbumi, visi stūru savienojumu veidi, ailes u.c. Viss produkta kvalitātes vārdā, kā arī, lai piesaistītu papildus ES līdzfinansējumu. Uzstādam 46 guļbūves Norvēģijā. Lielākā daļa jau ražotas ar CNC iekārtu. Saistīto roku darbu kvalitāte pieklibo, un tas motivē vēl straujāk pilnveidot iekārtas. Gada izskaņā veiksmīgi pārdodam Vangažu bāzi, taču iegūtie līdzekļi burtiski izšķīst. Mālpilī kļūst par šauru, un kā nākotnes risinājumu, liktenis piedāvā cehu Līvānos. 28 000 m² zem jumta. Foto: Guļbūve no Sibīrijas lapegles - Kvamskogen, Norvēģija.

2004

Izgatavotas jau 27 guļbūves. Visas Vangažos un ar roku darbu, izņemot pirmo jaunā produkta pasūtījumu. Mālpils ražotnē valda drudžaina rosība: jāpalaiž pirmā CNC iekārta, jāuzstāda profilēšanas iekārta, jāiekārto katlu māja, skaidu noliktava, sagatavju transportieri, birojs, u.t.t. Jāuzstāda arī 2 kokmateriālu kaltes, šoreiz ar pilno komplektāciju. Latvija iestājas ES, un izdodas piesaistīt SAPARD līdzfinansējumu. Investējam visus pieejamos līdzekļus, dzīvojam “no rokas mutē”, jo ļoti svarīgi ir nostāties uz kājām. Haotisko tirgošanos ar pircējiem (par katras guļbūves karkasa cenu), nomainam uz objektīvu, baļķu konstrukciju laukuma aprēķinu. Foto: Mūsu programmētājs Ģirts Gaidels atkal prāto...

2003

Uzņemam jaunus dalībniekus - programmēšanas un mašīnbūves speciālistus. Nolemts radīt tehnoloģiju un CNC iekārtu, kura aizvieto roku darbu. Iegādājamies telpas 4000 m². Tā ir bijusī dārzeņu noliktava Mālpilī, Ķiršu ielā 6, kura jāpielāgo ražošanai. Pierunājam AS Østlaft riskēt un paziņot par jauno produktu, rezervējot vietu Oslo izstādē. Pēdējā brīdī paštaisītā iekārta spēj izfrēzēt stūru savienojumus ar pagaidu griešanas trajektorijām, manuāli projektētai mājiņai. Veiksmīgi prezentējam! Nākotnes plāni ir grandiozi! Drošībai, steidzam dibināt baļķu sagādes uzņēmumu Krievijā. Tikmēr turpinam “ražot” roku darba guļbūves, jo no kaut kā ir jādzīvo. Foto: Klientu interese izstādē Exporama, Norvēģija.

2002

Apņēmīgi ierīkojam kokmateriālu kalti (nopērkam tikai galvenās sastāvdaļas) vienā no garāžām, un blakus boksu pārveidojam par katlu māju tā, kā to atļauj visai ierobežotie finanšu līdzekļi. Kvalitātes prasības aug, proti, vairs nav pieļaujams sūtīt svaigi cirstas guļbūves, un jaunais nozares standarts nosaka, ka koksnes mitrums piegādes brīdī nedrīkst pārsniegt 18%. Tādejādi varam apstiprināt konkurētspēju un nezaudēt partneru sarūpētos pasūtījumus. Sekmīgi iekļaujoties termiņos, izgatavojam un uzstādam 13 ar rokām darinātas guļbūves. Attīstam komunikāciju ar būvuzņēmumiem, apzinam visas grūtības, kļūdas un ēku sēšanās nianses. Foto: Pirmo kaltē žāvētu baļķu apskate.

2001

Seko guļbūvju pasūtījumi Trysil slēpošanas kūrortā. Stiprinam uzticama partnera slavu, krājam pieredzi un zināšanas. Kļūstam stabili apakšuzņēmēji un guļbūves piegādājam laikā, līdz brīdim, kad SIA Dzintara Laivas un Mājas atsauc savu montāžas brigādi. Glābjamies un steidzami kārtojam darba atļaujas. Tā dzimst sadarbība ar vietējo partneri AS Solvang Byggprosjekt, vēlāk AS Østlaft. Loģiska un abpusēji veiksmīga sadarbība, bez liekiem starpniekiem, mūsu ilgtspējīgās izaugsmes virzītājspēks. Banka piešķir kredītu 1600 m² telpu iegādei Vangažos, Gaujas ielā 24/8. Sākam pielāgot padomju laika garāžas, ierīkojam celšanas ierīces, gādājam īpašos cirvjus un slīmestus. Foto: Namdaru rosība Vangažu darbnīcā.

2000

Dibināšana 11. Februārī, un uzreiz pie darba. Iznomājot 800 m² lielu garāžu Rīgā, Ūdens ielā 20/22, uzņēmuma vadītājs to pielāgo ražošanai, un sāk dalīties ar savu pieredzi. Enerģiski strādā un apmāca kadrus, bieži pat naktīs. Kamēr top amatnieku pirmās guļbūves, organizē sarunas ar Latvijas-Norvēģijas kopuzņēmumu SIA DLM. Iedrošina un pierāda, ka jaunajiem censoņiem var uzticēt jebkuras guļbūves izgatavošanu un panāk, ka lēmums ir pozitīvs. Oktobrī pirmais norvēģu pasūtījums tiek uzstādīts Valdres apgabalā. Liktenīgā debija izdodas, saimnieks ir sajūsmā. Tātad uz namdariem var paļauties un jāturpina iepirkt baļķus. Foto: Guļbūve pirmajam norvēģu klientam – Blilie, netālu no Fagernes.

 

Latvijas Lauksaimniecības Universitātē Ervins Poga izstrādāja unikālu, paša ilustrētu diplomdarbu “Guļbūvju celtniecība”, ar detalizētām baļķu apstrādes un pakšu savienojumu (norvēģu) veidošanas instrukcijām. Kā dekors zīmējumi skatāmi mūsu brošūras atvērumos. Instrukciju radīšanas mērķis bija likt tās lietā, darbinieku apmācībai paša veidotā uzņēmumā. 1997. gadā radās uzņēmums SIA Log Art, un tas sekmīgi saimniekoja 3 gadus. Tas labi noderēja pieredzes gūšanai, darbinieku apmācībai un citiem “treniņiem”. Viena guļbūve pat tika aizsūtīta uz Lübeck, Vācijā - skatīt foto. Citu dibinātāju visaptverošā tuvredzība un neiesaistīšanās noved pie tā, ka Pogas k-gs izstājas no šī “baļķu mākslas” uzņēmuma.

Vēlies ar mums sadarboties?